Bilet Satın Al
ENTROPİ ATÖLYE

Son yıllarda sanatın varlığı ve derinliği popüler ve kolay olanla karıştırılabiliyor. Hiç kuşkusuz tiyatro sanatı, sanatın her dalı gibi var olan potansiyelin çalışma ve disiplinle geliştirilmesini gerektirir. Yol göstericiliğine inandığımız önemli tiyatro insanlarından Stanislavski'ye göre "Yeteneğin yarısı yaratılıştan, diğer yarısı işe duyulan saygı, sabır, çalışma ve disiplinden gelir."

Entropi Sahne olarak ilkemiz sanatın içinde kendimizi değil, kendi içimizdeki sanatı sevmektir. Bu ilkeden hareketle Entropi Atölye olarak amacımız, potansiyeli doğrultusunda oyunculuk sanatını anlamak ve ona yaklaşmak isteyenlere deneyimli eğitmenlerle bir yolculuk sunmaktır.

Atölye süresince her ay konuk edilecek misafir eğitmenlerle özel dersler(workshop) gerçekleştirilecektir. 18 yaş üstü herkesin katılımına açıktır.

Başvuru için "bilgi@entropisahne.com" adresine kısa biyografi ve iletişim bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi: 0 (216) 337 17 14
YURDAER OKUR
Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünü bitirdi. Mimar Sinan Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı. Dostlar Tiyatrosu, Tiyatro Oyunevi, KREK Tiyatro, İstanbul ve Diyarbakır Devlet Tiyatroları'nda “Benerci Kendini Niçin Öldürdü, Ben Ruhi Bey Nasılım, Leenane'in Güzellik Kraliçesi” gibi oyunların da aralarında bulunduğu pek çok projede yer aldı. Ankara, Trabzon ve Diyarbakır Devlet Tiyatroları'nda “Euridice'nin Elleri, Ben Feuerbach,Taziye, Evlenme ve Daha Birsürü, Benim Güzel Pabuçlarım” gibi oyunları yönetti. Pek çok sinema ve televizyon projelerinde yer aldı. 2016'da kurduğu ve sanat yönetmenliğini yaptığı Entropi Sahne'de oyunculuk ve yönetmenlik çalışmalarını sürdürmektedir.

AHMET BÜLENT ACAR
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 1989 mezunu. 1990-1995 yılları arasında çeşitli reklam ajanslarında ve ODTÜ-GİSAM'da çalıştı. 1995-2013 yılları arasında kendi kurduğu reklam ajansında sanat yönetmenliği yaptı. Şu sıralarda Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü'nde yüksek lisans tezini tamamlıyor ve 2011 yılından bu yana Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor. Tiyatroya ilgi duymaya başladığı 1982 yılından bu günlere kadar ODTÜ Oyuncuları'nın öncü bir üniversite tiyatrosu olarak varlığını sürdürebilmesi için çalışmıştır. 2008 yılında kurduğu Tiyatrolokomotif'de yönetmenlik yapmaktadır. Ayrıca yeni kurulan Entropi Sahne ile birlikte oyun çalışmaları sürdürüyor.

DİLARA YALÇIN OKUR
Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Aynı bölüm üzerine yüksek lisans yaptığı Bilkent Üniversitesi'nde 2005-2009 yılları arasında öğretim görevlisi olarak çalıştı. Bakırköy Belediye Tiyatrosu ve Fransiz Kültür Derneği gibi çeşitli yerlerde pek çok projede yer aldı. Oynadığı oyunlar arasında Beyaz Geceler, Mavi Mektup, Portakalın Yolculuğu, Roberto Zucco, Ben Feuerbach, Öfke, Kel Kantocu, Dava, Altı Şahıs, Yazarını Arıyor bulunmaktadır. Tiyatronun yanı sıra sinema ve televizyon projelerinde yer almıştır.

SERDAR YEĞİN
1997 yılında Bursa Devlet Tiyatrosu'nda profesyonel oyunculuğa başladı. İki yıl Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümünde eğitim aldıktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümüne girdi.Yıldız Kenter, Haldun Dormen, Mehmet Birkiye, Suat Özturna gibi hocalardan eğitim aldı. “Soytarılar, Pygmalion – Bir Kadın Yarattım, Dalga, Kuvayi Milliye ve Kadınları” gibi oyunlarda oynadı. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra pek çok televizyon ve sinema filminde yer aldı. Son olarak Entropi Sahne'de Ebedi Barış adlı oyunda rol almaktadır.

Temel Oyunculuk
Yurdaer Okur, Dilara Okur

Sahne uygulamaları
A.Bülent Acar, Yurdaer Okur

Tiyatro Tarihi ve Kültürü
Dilek Tekintaş

Eskrim
Serdar Yeğin